...SİGARA BIRAKMA POLİKLİNİĞİMİZ HİZMET VERMEYE BAŞLAMIŞTIR

                                                  

Sigara Bırama Polikliniği

Hastanemiz bünyesinde sigara bırakma polikliniğimiz hafta içi hergün 16:00-17:00 saatleri arasında Göğüs Polikliniğinde  hizmet vermektedir.

Sigara bırakma polikliniğine başvuran hastaların ayrıntılı bir tıbbi ve psikiyatrik değerlendirilmeleri yapılmaktadır. Başvuran hastalara sigara bağımlılığı, bağımlığın oluşturabileceği rahatsızlıklar hakkında bilgi verilmektedir.

Başvuruda bulunan sigara bağımlılarına nikotin replasman tedavisi, farmakoterapi gibi bilimsel yöntemler kullanılarak sigara bırakma konusunda yardımcı olunmaktadır.

Profesyonel yardımla sigarayı bırakmak

Sigara bıraktırma polikliniğine başvurduğunuzda akciğer muayenesi ve çeşitli tetkikler yapılarak kontrolden geçirilirsiniz Sizin sigara alışkanlığınız ile ilgili sorulan çeşitli sorularla bağımlılığınızın tipi yani fiziksel bağımlılığın mı psikolojik bağımlılığın mı ön planda olduğu belirlenir. En uygun bırakma yöntemi doktorun önerisiyle sizin de onayınızla seçilerek tedavi sürecine başlanır. Belirli aralıklarla kontrole çağrılırsınız. Bu kontrollerde size destek sağlanır ve yol gösterilir.

                                           

 

                                                    Uzm.Dr. Müge HAZIROĞLU

                                                    Göğüs Hatalıkları Uzmanı

 
Hastanemizden Aldığınız Hizmetlerden Memnunmusunuz
       
İyi
Çok iyi
Orta
Kötü (nedenini yazarmısınız)
Evde Sağlık Hizmetleri Yönetim Sistemi
Evde Sağlık Hizmetleri Yönetim Sistemi