...  
Gümüşhane Devlet Hastanesi Yine Bir İlke Daha İmza Attı

       Vatandaşlara kaliteli sağlık hizmeti sunma konusunda azami gayret gösteren Gümüşhane Devlet Hastanesi, son yıllarda üst üste gerçekleştirdiği başarılı, aynı zamanda da ilk olma özelliği taşıyan ameliyatlarına bir yenisini daha ekledi.

Lomber Spinal Stenoz ve Dejeneratif Skolyoz(Kanal darlığı ve yaşlanmaya bağlı Omurga Eğriliği Tanıları konulan hasta başarıyla ameliyat edildi.

Daha önce de Gümüşhane Devlet Hastanesi’nde ilk olma özelliği taşıyan ameliyatlar gerçekleştiren Beyin ve Sinir Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Mete Zeynal, gerçekleştirdiği son ameliyatla ilgili şu açıklamada bulundu.”53 yaşındaki bayan hastamız, şiddetli bel ve bacak ağrısı şikayeti ve yürüme güçlüğü nedeni ile daha önce büyük şehirler ve üniversite hastanelerinde muayene olduğunu ve kendisine ameliyat olması gerektiğinin fakat bu operasyonun riskli olduğunun söylendiğini ifade etti.
Hastamız, daha sonra ikamet ettiği şehirdeki Gümüşhane Devlet Hastanemize de aynı şikayetle müracaat etti. 
Yaptığımız muayene ve tetkikler sonucunda hastamıza lomber spinal stenoz ve dejeneratif skolyoz, yani halk dilinde kanal darlığı ve yaşlanmaya bağlı omurga eğriliği tanıları konuldu.
Genellikle büyük şehirlerin Eğitim Araştırma ve ya Üniversite Hastanelerinde yapılan bu ameliyatı Hastanemizde yapabileceğimizi, risklerini de anlatarak hastamıza teklif ettik.
Hastamız da ameliyatı kabul etti ve bu ağır ve komplike üst düzey ameliyat Gümüşhane İlimizde ilk kez tarafımca gerçekleştirildi. Ameliyatın ardından, hastamızı bir hafta sonra şifa ile taburcu etmenin mutluluğunu yaşadık.” Dedi.
Op. Dr. Zeynal ayrıca,” bu ameliyatta bizlere yardımlarını esirgemeyen Başhekimimiz Op. Dr. Arif Atay Bey'e, hastamın tedavisinde emeği geçen anestezi ve amliyathane ekiplerimize ve her bir hastamıza kendi yakını gibi ihtimam ile bakan servis hemşirelerimize çok teşekkür ediyorum.” Şeklinde konuştu.

 

 
Hastanemizden Aldığınız Hizmetlerden Memnunmusunuz
       
İyi
Çok iyi
Orta
Kötü (nedenini yazarmısınız)
Evde Sağlık Hizmetleri Yönetim Sistemi
Evde Sağlık Hizmetleri Yönetim Sistemi